Yoga for babies. Child-friendly fitness for women with kids toddlers. Lifestyle concept of parent activity with children.

FITMOM babies&kids

FITMOM babies & kids je fitness koncept věnující se těhotným ženám a maminkám s dětmi. Vytvořila ho osobní trenérka a výživová poradkyně Mgr. Lea Vršecká, která je sama maminkou tří dětí.

Koncept klade velký důraz na prekoncepční péči a pomoc při problémech s otěhotněním. Využívá přitom pohybové terapie a pracuje také se změnou životosprávy a jídelníčku. Zaměřuje se na odstraňování případného stresu. Vždy se přitom snaží pracovat s oběma partnery.

FITMOM babies & kids se věnuje i ženám, které plánují těhotenství, v jeho průběhu se chtějí cítit fit a po porodu si přejí vrátit se brzy zpět do kondice. Je určen všem nastávajícím maminkám a ženám po porodu, které chápou, že v tomto krásném, i když leckdy náročném období je třeba pečovat nejen o miminko, ale také o sebe.

Velká pozornost je v rámci konceptu věnována i samotným dětem. Vzhledem k tomu, že maminky chtějí pro své děti to nejlepší, učí se již před jejich narozením správnou manipulaci a nošení miminek tak, aby to bylo v souladu s jejich psychomotorickým vývojem. Další rozvoj a pokroky dětí v průběhu prvního roku jejich života jsou následně sledovány v poradně psychomotorického vývoje.

Prostřednictvím FITMOM babies & kids jsou děti již od útlého věku vedeny k pravidelnému pohybu. Cvičení přitom není zaměřeno jen na tělo a svaly, ale také na trpělivost, pozornost, důslednost, tedy vlastnosti, které pro ně budou mít hodnotu i v dospělosti. Děti jsou také podporovány v jejich přirozeném pohybu a všestranném rozvoji. Hravou formou jim předáváme myšlenku, že pohyb a zdravá životospráva by měly být nedílnou součástí jejich života. Učíme je postupně převzít odpovědnost za své zdraví. Je tak mnohem větší pravděpodobnost, že je v dospělosti nebudou trápit zdravotní problémy spojené zejména s pohybovým aparátem, obezitou a civilizačními chorobami.

Všechny maminky se chtějí cítit dobře, jít svým dětem příkladem a dát jim to nejlepší! My vám poradíme a ukážeme, jak na to!

Přejít nahoru