fyziobalance_header

Jóga pro děti 8-12 let

Instruktor: Lucie Král

jogadeti
POPIS

Ideální pohyb pro všechny děti ve věku 8–12 let, je vhodný jako samostatná aktivita nebo jako doplňková aktivita k dalším sportům.

Dětská jóga vychází z jógy pro dospělé, ale je přizpůsobena dětem a jejich schopnostem. Jógové pozice jsou inspirovány zvířátky a přírodou, vytváří se příběhy, které pomáhají dětem v jejich představivosti. Využívají se různé pomůcky jako bloky, míčky, protahovací pásky a další.

Děti se v průběhu jednotlivých lekcí učí základům mindfulness, tzv. všímavosti, zastavení se v čase a soustředění se na jednu věc. Pozornost je věnována i jednoduchým technikám relaxace/meditace, jejichž cílem je zbavení se vnitřního napětí, pěstování vnitřní pohody, rovnováhy a klidu.

Cvičení jógy pomáhá aktivním či extrovertním dětem ke zklidnění, zastavení a koncentraci. Introvertnější děti naopak podporuje k projevení/prožití emocí a budování sebevědomí. Kromě toho jóga pozitivně ovlivňuje psycho-motorický vývoj dětí, soustředí se na správné a bezpečné postavení těla (hlavně páteře a velkých kloubů), zvyšuje stupeň fyzické zdatnosti, flexibility, síly a rovnováhy. Pomáhá udržovat dětské tělo zdravé, silné a pružné, což působí i jako prevence vůči mnoha zraněním pohybového aparátu.

Lekce dětské jógy jsou koncipovány jako dvouměsíční kurz, kde jedna lekce navazuje na druhou, a děti se učí vše postupně od začátku. Je však možné na lekci přijít i nárazově.

V průběhu jednotlivých lekcí se maminky také naučí správné manipulaci a handlingu, a dozví se, které aktivity naopak dětský vývoj narušují. Část lekce je věnována také zdravotnímu cvičení maminek po porodu. Lekci vede zkušená fyzioterapeutka Hanka.

DÉLKA LEKCE

45 minut

OBTÍŽNOST

1

Dvouměsíční kurz poběží v těchto měsících:

Březen-Duben (15.3.-26.4. 2022)
Květen-Červen (3.5.-28.6. 2022)

Přejít nahoru