fyziobalance_header

Fyzio Balance

Instruktor Helena Flajzarová

header_fyzio_balance
POPIS

Fyzio balance je pomalý typ zdravotního cvičení zaměřující se na správné držení těla, dýchání, mobilitu a stabilitu a na znovuzapojení tělesného jádra do funkce. Cílem tohoto cvičení je naučit se vnímat svoje tělo jako fungující harmonický celek, který se projevuje pohybem. Postupně se naučíte naslouchat svému tělu, lépe ho znát a reagovat na jeho potřeby, a to nejen v průběhu cvičení, ale i v každodenním životě. Tyto drobné, ale velmi důležité změny vám pomohou k dosažení zdraví, vitality a k pocitu celkové psychické pohody.

V lekci se prolínají principy vývojové kineziologie a metody dynamické neuromuskulární stablilizace (DNS) prof. Koláře, prvky Spiral Dynamik a dalších rehabilitačních technik. Při některých lekcích pracujeme pouze s vlastním tělem, jindy využíváme balanční pomůcky, thera-band, relaxační míčky a další.

Cvičení pomáhá při vadném držení těla, zlepšuje koncentraci, prohlubuje dýchání, uvolňuje nadměrné svalové napětí, odbourává stres a je vhodnou prevencí bolesti zad a kloubů.

Lekce je vhodná pro začátečníky.

DÉLKA LEKCE

55 minut

OBTÍŽNOST

1

Přejít nahoru