fyziobalance_header

Děti na startu 4-7 let

Instruktor: Helena Flajzarová

deti4-7
POPIS

Přirozený pohyb a pohybové hry jsou pro děti ve věku 4-7 let ideálním prostředkem nejen k rozvoji pohybových dovedností a schopností, ale i celé osobnosti. Dítě se učí chápat a dodržovat pravidla her, osamostatňuje se, učí se spolupráci s ostatními a hledá si kamarády. Toto období je také velmi důležité pro utváření si kladného vztahu ke sportu. A právě proto vašim dětem nabízíme pravidelné cvičební lekce, během kterých navážeme na známé aktivity ze cvičení dětí s rodiči (není podmínkou mít tyto lekce absolvované)*. Budeme také společně zkoušet základy atletiky, gymnastiky, míčových her. Budeme rozvíjet rychlost, vytrvalost a koordinaci. Děti také poznají různé cvičební pomůcky (overball, velký míč, sensomotorický chodníček, BOSU..) Součástí každé hodiny bude blok cvičení DNS Fit Kid, díky kterému si děti osvojí správné dýchání, držení těla a zlepší svou celkovou kondici.

Hlavním cílem jednotlivých lekcí je, aby děti zjistily, že cvičení je zábava. Proto nebudou chybět ani různé sportovní hry a soutěže.

*Zpočátku mohou rodiče zůstat v sále spolu s dětmi a usnadnit jim tak přechod na 1. samostatné cvičení. Důležité je, aby se děti cítily bezpečně – jedině tak se děti s radostí zapojí do připravených aktivit.

DÉLKA LEKCE

45 minut

OBTÍŽNOST

1

Účast rodičů při cvičení:

ne

Přejít nahoru